Sedat Peker 7. Bölüm iddiaları Özeti

Analiz

Written by:

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker,  YouTube kanalından yeni açıklamalard bulundu. 

Sedat Peker 7. Bölüm iddialar özet akışı:

1. SS’ye şöyle seslendi: “Senin boynuna köpek tasması takıp sokaklarda gezdireceğim.”
2. Sadık Soylu Ankara’da devlete ait Next Level iş merkezinde sürekli bürokrat ve iş insanlarıyla görüşüyor (Çev. Şeh. Bak. imar işlerini kastediyor)
3. Çevre Şehircilik Bak. Mekansal Planlama Gen. Müd. Erdal Kayapınar hakkındaki fetö soruşturması örtbas edilmiş. (İmar işleri için kontrol altına alınmış olabileceğini ima ediyor.)
4. Kolombiya’da yakalanan kokainden sonra Türkiye’ye gelen narkotik rotası ifşa olunca Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım, yeni bir hat oluşturmak için Ocak ve Şubat aylarında Venezuela’ya gitmiş.
5. Kokain TR’ye giriş yaptıktan sonra parçalara ayrılıp büyük yatlarla dağıtılıyormuş.
6. Tüm narkotik ve yasadışı bahis para trafiği Kıbrıs’ta Halil Falyalı üzerinden yapılıyormuş. Bu şahsın 20 yıl önce hiçbir varlığı yokmuş. Bugün Kıbrıs’ın sahibi olduğunu söyledi.
7. Halil Falyalı’nın TR’de 10 tane dosyası olduğu halde devlet bu kişiye dokunmuyormuş. ABD uyuşturucuyla mücadele birimi DEA ve daha başka birçok ülke bu kişiyi tutuklamak istediği halde alamıyormuş.
8. BY’nin oğlu Erkan Yıldırım Kıbrıs’ta hep Falyalı’nın misafiri oluyormuş.
9. Erkan Yıldırım, rüşvet vb. yasadışı işlerinin kayıtları kendisine karşı kullanılarak bu işin aparatı haline getirilmiş.
10. Mehmet Ağar da bu organizasyonun göbeğindeymiş.
11. SS ve Erkan Yıldırım bu işler nedeniyle yakın ilişki içindeymiş.
12. 90’larda Korkut Eken ve Mehmet Ağar, Peker’i kirli işler (siyasi hedefleri öldürmek vb.) için kullanmışlar. Ayrıca Peker’in kardeşi Atilla Peker’i de operasyonlarda tetikçi olarak kullanmışlar.
13. 90’larda Ağar ve Eken Kıbrıslı gazeteci Kutlu Adalı’yı öldürme girişiminde bulunmuşlar, bunun için Peker’in kardeşi Atilla da Eken’le Kıbrıs’a gitmiş. Ancak onlardan önce Kıbrıs’ta başka ekipler Adalı’yı öldürmüş.
14. Öldürülen Kutlu Adalı, Denktaş’ın mücadele arkadaşıymış ve St. Barnabas Manastır’ındaki tarihi eserlerin çalınmasına ilişkin araştırma yaptığı için Ağar ve Eken tarafından “Kıbrıs’ı satıyor” denilerek öldürülmeye çalışılmış. Peker’i de böyle kandırmışlar o zaman.
15. Behçet Cantürk, Hüseyin Baybaşin ve Savaş Buldan gibi 90’larda öldürülen tüm uyuşturucu tüccarları Ağar’ın arkadaşı ve iş ortağıymış.
16. Ağar siyasete girerken kendi geçmişini temizlemek için MGK’yı ikna edip bu kişilerin öldürülmesini sağlamış. (Meşhur iş adamı cinayetleri)
17. Uğur Mumcu’nun PKK ile uyuşturucu ve silah işleri yapan devlet görevlilerini araştırdığı için öldürüldüğünü söyledi ve bu konuda da Ağar’a işaret etti.
18. Ağar, PKK’ya para verdikleri iddiasıyla bazı iş adamlarını Peker aracılığıyla tehdit ettirip bunlardan haraç toplamış.
19. Erkan Yıldırım Venezuela Caracas limanında uyuşturucu işleri için özel bir bölüm kiralamış. Bu işler için SS’yi işaret ediyor.
20. Fas’tan Peker’i getirebilmek için oraya İHA hibe etmişler.
21. Peker Balkanlar’daki Makedonya, Kosova, Karadağ gibi ülkelerde iş ve siyaset çevrelerinde üst düzey ilişkilere sahipmiş.
22. SS, Peker’in akrabası Reşat Fazlıoğlu aleyhte ifade versin diye uğraşıyormuş
23. Fazlıoğlu SS’nin DP genel başkanı seçilmesine de yardım eden kişilerden biri. Peker, Fazlıoğlu’na seslenip “elimde her şeyin kaydı var, sakın” dedi. SS aynı zamanda Fazlıoğlu’nun oğlunun nikah şahidi.
24. SS’nin kesinlikle hapse gireceği iddiasını tekrarladı.
25. Diyarbakır Cezaevi’nde Kürtlere yapılan dışkı yedirme gibi işkencelerin zamanında PKK’yı ve Kürt sorununu büyüten işlerden biri olduğunu söyledi.
26. Açıklamalarında devleti zor durumda bırakmamak için uluslararası hukuk çalıştığını, bu konuya özen gösterdiğini söyledi.
27. Arkasındaki pano’da İran başlığından üç okun çıkıp Mersin, Sabiha Gökçen ve “S.D.” kısaltmasına ulaştığı bir şema vardı.
28. Türkiye’den gelen kalabalık misafirler” muhtemelen Peker’i almak için gelen operasyon ekibiydi. Çünkü SS kendisi gelmek yerine devletimizi işe karıştırdılar dedi. Yakında tekrar yer değişikliği yapacakmış bu nedenle.
29. RTE’nin yakın arkadaşı Remzi Gür’e seslenip “sen hisseni alamadın, sende sıkıntı yok” dedi. Bundan önce SS’ye “Suriye’yle falan kalmam, o tarafa geçeriz” deyip İran yazısını işaret etti. “Devlete zarar gelmesin diye uğraşıyorum” dedi.

Hazırlayan: Twitter/@ozgunemrek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir