ERKEN SEÇİM ŞART

AnalizPolitika

Written by:

Türkiye’nin Halkçı bir iktidara ihtiyacı var .
CHP Türkiye’de siyasi iktidarı ilk seçimlerde alacaktır .
Seçimleri; Devrimci ,Atatürk milliyetçisi, üniter yapıyı ve Cumhuriyetin kurucu değerlerini, ülkede özgürlükleri, demokrasiyi, insan haklarını ödünsüz savunan, emekten ezilenden halktan yana Kemalist Devrimci politikaları benimseyen bir iktidara ihtiyaç var.
CHP bu ilkelerin ışığında 31 Martta üstlendiği yerel yönetimlerdeki iktidarında halkımızın sorunları eşit ve adil hizmet anlayışı ile çözmeye başladığında iktidarın kapısı açılacaktır .Belediyelerimizin halkçı sosyal politikaları ve başarısı CHP’nin genel iktidarına açılacak kapının da anahtarı olacaktır. Türkiye’nin bu anlayışa ve kadrolara şiddetle ihtiyaç var.
Halkımız bu ceberrut iktidarın ekonomik yıkım politikalarına karşı 31 Mart yerel seçimlerinde görevini yapmıştır. Artık erken seçim şarttır .Şarttır Zira AKP iktidarı bugün halkımızı açlığa sefalete ,yoksulluğa mahkum eden ,bunlara neden olan yanlış siyasal politikalarını aynen uygulamaya devam ettiğini görmekteyiz. Aslında bugünkü buhranı yaratan nedenleri hepimiz biliyoruz. Yargı bağımsızlığının olmadığı, adalete olan güvenin kalmadığı, üretimi ,üreteni ,çiftçisini ,tarımını desteklemeyen, devletin kaynaklarını bir avuç rantçıya teslim eden bu iktidardan halkımızın refahı için hala bir bekleyiş içine girmek, sonucunu bugün yaşadığımız sorunları daha da derinleşmesinden başka bir sonucu olmayacaktır.
22 yıllık AKP iktidarı yarattığı ekonomik yıkımın faturasını halka kesilmektedir. Bu tabloyu yaratan AKP iktidarının kendisi değilmiş gibi hala rantçı sermaye politikalarını topluma dayatıyor .Mehmet Şimşek’in ekonomik uygulayıcısı olduğu halkı ezdiren ,canından bezdiren bu rantçı politikaları acımasız bir şekilde işçilere ,köylülere ,memurlara emekçiye ve emekliye fatura edeceğini bilmeyen görmeyen var mı?
AKP iktidarı bundan sonra halkın sırtında yüktür. Millet de 31 Martta AKP iktidarına güvenmediğini ortaya koymuştur. Bundan sonra halkın gözü CHP’dedir, umudu CHP’dir. Halkın 31 Martta Yerel yönetimlerde iktidar yaptığı CHP ‘si artık halkın beklentilerine ve sokağın sesine kulak vererek erken seçimi gündeme getirmek durumundadır.
Zira AKP iktidarda kaldığı her gün halkımız için ,demokrasimizin için kayıptır. Yarattığı ekonomik yıkımın faturasını emekçi halka keseceği uygulamaları ile açık olan bu iktidar karşısında halkımız için tek yol ,tek seçenek erken seçimdir.

04.06.2024

Av. Namık Havutça 24&26.Dnm CHP Balıkesir Milletvekili

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir