Peker: Erkan Yıldırım, yeni yollar bulmak için Venezuela’ya gitti

AnalizPolitika

Written by:

 

Suç örgütü lideri Sedat Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun kendisine yönelik iddialara ilişkin açıklamalarda bulunurken, ABD’nin uyuşturucu trafiğiyle ilgili önlemleri artırması nedeniyle yeni güzergahların bulunması için Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım’ın Venezuela’ya gittiğini iddia etti.

 

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, YouTube’dan yayınladığı video serisinin yedincisini yayınladı. Peker, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun TRT Haber programında ortaya attığı iddilara, uyuşturucu tticaretinin nasıl yapıldığına, ABD’nin uyuşturucu trafiğiyle ilgili önlemleri artırması nedeniyle trafikte bir güzergahın tıkandığını, Eski Başban Binali Yıldırım’ın oğlu Erkan Yıldırım’ın yeni yollar bulmak için Venezüella’ya gittiğine ve Gazeteci Uğur Mumcu’nun öldürülmesine ilişkin açıklamalarda bulundu

Peker şunları söyledi:

“Derin Memet ameliyat olduğu için Bodrum’da hastanede, o yüzden onu yoklamaya almayacağız. Atmosferin değişikliğini görmüşsünüzdür, Türkiye’den kalabalık misafirlerimiz geldi, aslında ben düşkün Abdulkadir ile süslü Sülü’yü bekliyordum, ama onlar gelmediler, her zaman olduğu gibi devletimizi işin işine karıştırdılar. O yüzden bir yer değişikliği yaptık, belki önümüzdeki günlerde bir yer değişikliği daha yapmayı düşünüyoruz. Bugün çok çok ama çok ciddi konular bölümüne giriş yapmaya başlayacağız. Bana sen Turan diyorsun, faşistsin diyorlar. Sultangaliyev, Sosyalist turan, düşüncesini okudunuz mu?… Bir de, milleti sokağa dökmeye, ortalığı karıştırmaya çalışıyormuşum, öyle diyorlar. Eğer ki kim size sokağa çıkın burayı yağmalayın diyorsa o haindir. Bir gün ben size dersem sokağa çıkın diye, bilin ki ufak kızımın başına silah dayamışlardır. O yüzden onu söylüyorumdur. Sülü gördün mü bak bunu da söyledik, artık bloke oldu bu da.

‘Soylu’ya, seninle görüşeceğiz’

Darbe için zemin hazırlıyormuşuz, ben bunları onun için yapıyormuşum. Namus sahibi olan herkes eğer bir gün darbe olursa bütün herkes darbeye direnmekle mükelliftir. Eğer ki bir gün darbe olursa, ben size dersem sokağa çıkın darbeye destek verin dersem bilinki, ufak kızımın başına silah dayamışlardır, dayanamamışımdır. Ben desem bile sokağa çıkmayın kardeşlerim. En komiği, bir şema yapmış (Süleyman Soylu). Ben bunun çapını bildiğim için seyretmedim TRT’deki yayını. Başlıkları bana getirin arkadaşlar dedim. Süleyman sana vallahi devletin ruhunu anlatacağım, inşallah bu sefer anlarsın. Görüşeceğiz seninle.

 

Soylu’ya: Senin boynuna köpek tasması takıp gezdireceğim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir