Gergerlioğlu’nun evine intikam mangası gönderilmiş: O polislerin ‘işkenceci’ olduğunu Meclis’te ifşa etmişti

AnalizPolitika

Written by:

Milletvekilliği anayasaya aykırı bir şekilde düşürülen insan hakları savunucu Ömer Faruk Gergerlioğlu’na eşi ve çocukları önünde darp eden polis Abdülkadir Türkyılmaz’ın emniyette cemaat üyelerine ağır işkence yaptığı ve Gergerlioğlu’nun da bu işkenceyi Meclis’te açıkladığı ortaya çıktı.

 

AKP rejimin onbinlerce kişiye uyguladığı zulmü tek tek ortaya çıkardığı için bir tweeti retweet etmesi bahane gösterilerek milletvekilliği düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun evinde darp ederek gözaltına alınmasında başrol oynayan Abdülkadir Türkyılmaz’ın ‘kuyruk acısını çıkartmak’ için Gergerlioğlu’nun evine geldiği ortaya çıktı.

19 Kasım 2019’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun cemaat mensuplarına büyük bir operasyon yapılacağının açıklamasının ardından Türkiye’nin farklı şehirlerinden gözaltına alınarak Ankara Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen 77 kişiye, TEM Şube D Grubundan 7 polis tarafından çırılçıplak soyularak işkence edilmiş ve işkenceci polislerin başındaki ekip amirinin Abdülkadir Yılmaztürk olduğu işkence tutanaklarına geçmişti.

İşkence gören N.C, avukatı Rıdvan Çobanoğlu’na işkenceyi şöyle anlatmıştı: ”Ekip amiri Abdulkadir Yılmaztürk, plastik eldiven giyerek göğüs, ucu kulak memesi gibi yerlerimden defalarca sıkarak işkence yaptı. Odaya bir soda şişesi getirilerek tecavüz edilmekle tehdit edildim. Sürekli iz bırakılmayacak şekilde farklı yerlerimden darp edildim…”

İşte yukarıdaki bu tutanağı insan hakları savunucu ve HDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu 30 Kasım 2019’da TBMM kürsünden okuyarak işkenceci polisler hakkında işlem yapılmasını istedi.

 

Ankara Emniyetiyle ilgili işkence iddiaları var. Avukat tutanak tutmuş: “Abdülkadir Yılmaztürk, bir memurlarının eline plastik eldiven geçirerek kendisinin kulak memesi ve göğüs ucunu sıkarak işkence ettiklerini, bir soda şişesi getirerek bu şişeyle tehdit ettiklerini söylüyor!

Hakkında hiçbir işlem yapılmayan işkencesi polis amiri Abdülkadir Yılmaztürk, milletvekilliği anayasaya aykırı bir şekilde düşürülen Ömer Faruk Gergerlioğlu’ndan intikamını almak için dün gece Gergerlioğlu’nun evine gelerek eşi ve çocuklarının gözü önünde Gergerlioğlu’nu darp etti. Türkyılmaz’ın polis aracında da darp, küfür ve tehditleri savurmaya devam etti. Gergerlioğlu daha sonra adliyeye götürüldüğü sırada göğüs ve kalp ağrısı yaşaması nedeniyle hastaneye kaldırıldı.

Tr724 haber sitesinden alıntılanmıştır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir