25 gündür yatak bulamayan Aslı Özkısırlar vefat etti..

Analiz

Written by:

Hastanede yer bulamadığı için tedavi olamayan Aslı Özkısırlar hayatını kaybetti.

Çoklu organ yetmezliğine yakalanan ve 20 günü aşkın süredir hastanelerde yatış için yer olmadığını söyleyerek sosyal medyada sesini duyurmaya çalışan Aslı Özkısırlar, yaşamını yitirdi. Sosyal medya Bakan Koca’ya tepkiler çığ gibi büyüdü…

 

Sözcü’de yer alan habere göre; Sosyal medyada ‘Aslı tezgah lobisi’ kullanıcı adı ile yer alan Aslı Özkısırlar, takı satarak geçimini sağlıyordu. Çoklu organ yetmezliğine yakalanan Özkısırlar, hastanede yer olamadığı için tedavi olamıyordu.

 

Özkısırlar, 24 Mart’ta, “Nerdeyse 10 günden fazladır hastaneye yatış için bekliyorum. Yatak yok. Ama siz yapın kongrenizi. Benim çektiğim ağrının eziyetin ne önemi var sonuçta. Sürünerek ölürsünüz umarım” diye yazmıştı.

 

30 Mart tarihinde ise, “20 gündür hastanede boş yatak bekliyorum ben. Yeter düşün bu milletin yakasından yeter” ifadelerini kullanmış ve Fahrettin Koca’yı da etiketlemişti.

 

Twitter üzerinden de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’ya yazarak defalarca durumunu ifade eden ve sesini duyurmaya çalışan Özkısırlar, bugün çoklu organ yetmezliğinden hayatını kaybetti.

SOSYAL MEDYADA TEPKİ YAĞDI

Herkesi üzen vefatın ardından sosyal medyada binlerce paylaşım yapıldı. #AslıÖlmediÖldürüldü etiketi altında tepkiler sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir