TİP BANDIRMA ”HELALLEŞMEYECEĞİZ, HESAPLAŞACAĞIZ.”

AnalizPolitika

Written by:

BASINA VE KAMUOYUNA

2013 Yılında zulme, karanlığa ve bir geri düzen özlemcilerine karşı, umudu, emeği, aydınlığı ve özgürlüğü savunan GEZİ DİRENİŞİ davası dün yapılan duruşma sonucu karara bağlandı.

Biz biliyoruz ki dün verilen karar hukuksal olmayıp siyasal bir karardır. Bu karar ile devlet erkini elinde bulunduranlar siyasal bir suikastin ötesinde toplumun umuduna, aydınlık özlemine ve demokrasi mücadelesine yapılan bir suikasttır. Gücünü baskı, zulüm ve ötekileştirmeden alan siyasal iktidar bu uğurda hukuk katliamı yapmıştır.

AİHM kararlarını hiçe sayan, hukukun en temel ilkelerinden savunma hakkını bile kullandırmayan, hiçbir somut delile dayanmadan verilen bu karar toplum vicdanında yok hükmündedir.

HELALLEŞMEYECEĞİZ, HESAPLAŞACAĞIZ.

Biz Türkiye İşçi Partisi olarak, halkımıza yapılan bu zulmün hesabını soracağız.

Gezi Eylemlerinde ölen MEHMET AYVALITAŞ, ABDULLAH CÖMERT, ETHEM SARISÜLÜK, ALİ İSMAİL KORKMAZ, AHMET ATAKAN, BERKİN ELVAN, BURAK CAN KARAMANOĞLU, MEHMET İSTİF VE ELİF ÇERMİK VE İKİ GÜVENLİK GÖREVLİSİ MUSTAFA SARI VE AHMET KÜÇÜKTAĞ’ın, 9063 yaralının hesabını soracağız.

Tarikat, cemaat ve beşli çeteyle, kol kola gezen, uluslararsı sermayenin sözcülüğünü yapan AKP iktidarı günü geldiğinde yaptıklarının hesabını BAĞIMSIZ MAHKEMELER de verecektir.

Emeğe, özgürlüğe, adalete ve demokrasiye olan inancını kaybetmemiş ve susamış halkımıza sözümüz olsun ki; Türkiye İşçi Partisi olarak güzel günler için sonuna kadar mücadele etmekten vazgeçmeyeceğiz. Bu uğurda her türlü bedeli ödemeye hazır olduğumuzun bilinmesini istiyoruz.

Son olarak diyoruz ki, GEZİ UMUTTUR. UMUT BİTMEZ.

Neriman ÇİÇEK

TİP Bandırma İlçe Başkanı  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir