İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’ya yumruklu saldırı!

Politika

Written by:

İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, Halk TV’de katıldığı program sonrası binadan ayrılırken Bakırköy’de yumruklu saldırıya uğradı. Koruması gerekçe gösterilmeden çekilen Kavuncu, saldırı sonrası Halk TV’de yaptığı ilk açıklamada “‘Bunlar daha iyi günleriniz’ lafının bir Cumhurbaşkanı tarafından söylendikten sonra nelere yol açacağı düşünülmeli” dedi.

Saldırı sonrası kanala dönüp Can Coşkun’un sunduğu Haber Masası programına katılan Buğra Kavuncu, şunları söyledi: “İpek hanımla yaklaşık bir saat süren bir canlı yayınımız vardı. Alçakça bir saldırı. Kaçtı tabii. Arkadaşlarımız yakalamak için çaba gösterdiler. Münferit bir hadise olarak değerlendirmekten çok bu iklimin nasıl yaratıldığına bakmak lazım. Naif bir insanım yapı olarak. Zaman zaman arkadaşlarımız eleştirmiştir. Korumalarım vardı. O korumaları da biz talep etmemiştik. Açıklanmayan bir sebeple de korumalarımız alındı yerel seçimlerden sonra. Bunlar daha iyi günleriniz lafının bir Cumhurbaşkanı tarafından söylendikten sonra nelere yol açacağı düşünülmeli”.

 

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Rize’de uğradığı linç girişimi, sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, ”Bunlar daha iyi günleriniz! Durun bakalım, başınıza daha neler gelecek” demişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Buğra Kavuncu’ya yönelik saldırıya tepki gösterdi.

 

Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Sevgili Buğra Kavuncu yumruklu saldırıya uğradı. Maalesef Saray artık budur. Trol, küfür, iftira, yalan ve saldırılar. Erdoğan anketleri gördükçe gerginliği artırıyor. Ülke bunu gördü geçmişte, seni tanıdı Erdoğan. Sökmez artık bunlar, yutmayız! Biz seni hep beraber göndereceğiz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir