Dr. Gergerlioğlu: “Levent Gültekin’e 25 kişi saldırmış. Mafya liderinin ana muhalefet liderine küfrettiği ve hakkında işlem yapılmadığı yerde başka ne beklenebilirdi?”

Politika

Written by:

Dr. Gergerlioğlu: “Levent Gültekin’e 25 kişi saldırmış. Mafya liderinin ana muhalefet liderine küfrettiği ve hakkında işlem yapılmadığı yerde başka ne beklenebilirdi?”

Basında yer alan habere göre: “Halk TV’de yayınlanan İki Yorum programının yorumcularından Levent Gültekin İstanbul’da Bakırköy Meydanı’nda saat 19.30’da Halk TV binasının önünde yaklaşık 25 kişilik kalabalık bir grup tarafından saldırıya uğradı. Saldırıdan çevredekilerin müdahalesiyle hafif yaralı olarak kurtarılan Levent Gültekin, daha sonra canlı yayına katılarak yaşananları anlattı. Halk TV’de yaptığı bir konuşma üzerine sosyal medyadan çok sayıda tehdit aldığını, bunların arasında bir partinin genel başkan yardımcıları da olduğunu belirten Levent Gültekin, “Memleketin geldiği durum açısından vahim bir durum. Akıl alır gibi değil. Utanç verici bir durum. Ülkede iktidar ortağı partisinin genel başkan yardımcıları, kendisine yöneltilen eleştirilerden dolayı insanları sosyal medya üzerinden tehdit, küfür, hakaret ediyorlar” dedi.

Gültekin, yaşananları şöyle anlattı:

* Taksiden indim meydanda. Durağa doğru yürürken iki tane gençle göz göze geldik. Beni takip ettiklerini fark ettim. Biraz hızlandım. Onlar da hızlandı.

 

* Geri döneyim dedim onların da geri döndüğünü gördüm. Biraz daha kanala doğru hızlandım. Onlarla arayı açtım. Kanala yaklaşık 50-100 metre kala kapısına bu sefer önümden 15-20 kişi sokağın dört bir köşesinden, aynı anda saldırdı. O anda vurmaya başladılar.” ifadeleri yer almıştır.

Bu bağlamada;

1. Levent Gültekin’e yapılan saldırı hakkında açılmış bir soruşturma var mıdır? Açılmış bir soruşturma varsa hangi aşamadadır?

2. Saldırı anına ait görüntüler sosyal medya ve TV kanallarında yayınlanmıştır. Bu görüntüler üzerine saldırgan kişiler yakalanmış mıdır? Saldırganlar yakalanmışsa bu kişileri bir araya getiren bir ortaklık var mıdır?

3. Levent Gültekin’e yapılan saldırıda siyasilerin hedef göstermesinin etkili olduğu doğru mudur?

4. Levent Gültekin’e yapılan saldırı öncesinde kendisine koruma tahsis edilmiş midir? Eğer koruma tahsis edilmemişse geçen hafta Murat Sabuncu ile gerçekleştirdiği İki Yorum programında yaptığı eleştiriler sebebiyle sosyal medyada tehditler alıyorken neden gerek görülmemiştir? Bu konuda ihmal gösteren personel hakkında açılmış bir soruşturma var mıdır?

5. Levent Gültekin’in ifadesi ve görüntüler üzerinden değerlendirince saldırının organize olduğu iddiası doğru mudur?

6. Levent Gültekin’i hedef gösteren tweetler sebebiyle Bakanlığınız herhangi bir işlem yapacak mıdır?

7. İktidara yönelik herhangi bir eleştiride 5237 Sayılı Türk Ceza Kanunun 216. Maddesine göre Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik sebebiyle soruşturma açılırken bu olayda açılmamasının hukuki açıklaması nedir?

8. Türkiye’de şiddet içermeyen her düşünceden görüşten insanın barış ve huzur içinde özgür hayat sürebilmesi için İçişleri Bakanlığının herhangi bir çalışması olacak mıdır?

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir