CHP’li Gökçen: Gençler tüm zorbalıklarına karşı bambaşka bir Türkiye’nin mümkün olduğunu göstermeye devam edecek.

Politika

Written by:

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökçen: “Tüm saraylar, paralar, kadrolar sende olsun. İnandırıcılığını ve fikri iktidarını kaybettin. Gençler tüm zorbalıklarına karşı bambaşka bir Türkiye’nin mümkün olduğunu göstermeye devam edecek.”

 

Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, Kadıköy’de öğrencilerin eyleminde meydana gelen polis şiddetini eleştirdi. Gökçen, “Dün öğrenciler Kadıköy’de bir araya gelerek anayasal haklarını kullandılar. Öğrencilerin bizlere de ilettiği dört talebi vardı. Birincisi, Melih Bulu ve tüm kayyumların istifa etmesi, üniversitelerde rektörlerin seçimle iş başına gelmesi; ikincisi üniversitelerde polis kuşatmasının kaldırılması, üçüncüsü LGBTİ+ların hedef gösterilmesinin sonlanması ve BÜLGBTİ+ öğrenci kulübünün yeniden açılması, dördüncüsü ise gözaltına alınan ve tutuklanan tüm öğrencilerin serbest bırakılmasıydı.” dedi.

 

Gökçen, “Öğrenciler, bu kadar basit ama bir o kadar da güçlü taleplerini dile getirdikleri için Kadıköy’de engellendiler. Öğrencilerin darp edildiğine ve müdahalenin çok sert gerçekleştiğine dair bilgileri avukatlarımız bizlere alandan iletti. Anayasal hakkını kullanan, yanlışa ‘yanlış’ deme cesaretini gösteren gençlere cevabı iktidar, bir kez daha kaba kuvvetle vermiş oldu. Genç işsizliğini çözmeyen, gençlere hayal kurabilecekleri, yarınlarını planlayabilecekleri bir ülkeyi sunmayan, ifade özgürlüğünü tanımayan; gençlere sırf hikaye anlatan iktidar, bir kez daha çözümü şiddette buldu.” ifadelerini kullandı.

 

Gökçen, “Kimseyi hedef gösteremezsin. Kimseyi marjinal ilan edemezsin. Kimseye anayasal hakkını kullandı diye şiddet uygulayamazsın. İstersen arkana tüm devlet imkanlarını al; tüm saraylar, tüm paralar, tüm kadrolar sende olsun. İnandırıcılığını kaybettin. Gençleri kaybettin. Zamanı gelmiş düşünceyi, çağı kaybettin. İster şiddet uygula, ister gözaltına al, istersen de tutukla. Yalnızca gençleri değil, fikri iktidarını da çoktan kaybettin. Gidicisin. Gençler birbirine tutunacak, demokrasiden yana olanlar birbirine tutunacak ve tüm zorbalıklarına karşı bambaşka bir Türkiye’nin mümkün olduğunu göstermeye devam edecek.” dedi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir