Balıkesir Üniversitesi’nin Adrese Teslim Personel Alımı İlanı İptal Edildi

AnalizPolitika

Written by:

Kamu personeli alımlarında, akademik personel atamalarında liyakatten uzak iş ve işlemler tepkileri de beraberinde getirdi. Adrese teslim atama tepkiler üzerine iptal edildi.

Adrese teslim bir personel atama ilanına iptal geldi. Adaylar gerek bu şekilde adrese teslim veya kişiye özel ilanlara tepkilerini her mecrada dile getirmeye devam ediyor. Etkili de olan tepkiler üzerine geri adım da atılmıyor değil. Son yapılan akademik kadro ilanında adrese teslim olmasına dikkat çekilmiş ve tepkiler sonrası geri adım atıldı.

 

Adayların tepkisi ilanı iptal ettirdi

Balıkesir Üniversitesi’nde Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu için alınacak öğretim görevlisi kadrosu ilanında adrese teslim sorunu gün yüzüne çıkmıştı. Yapılan açıklamada ise gastronomi ve mutfak sanatları bölümü gastronomi ve mutfak sanatları anabilim dalı öğretim görevlisi kadro ilanının iptal edildiği duyurusu geldi. Daha öncesinde yüksek puanına rağmen özel şartlardan dolayı başvuru yapmadığı üzerine rektör İlter Kuş’a mektuplar yazılmıştı.

Kişiye Özel İlandaki Şart!

Kamuya yeni personel atamasında özellikle şu şarta yer verilmişti: “aşçılık dalında MEB ustalık ve MEB usta öğreticilik belgeleri ile dünya mutfağı belgesine sahip olmak” şartından dolayı tepkiler gecikmemişti ve gündemde kişiye özel ilan olarak yer almıştı.

 

Kamu Yararı ve Hizmet Gereklerinden Dolayı İptal Edildi

Dün yayımlanan resmi gazetede Üniversitenin yaptığı açıklamada Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Gastronomi ve Mutfak Sanatları Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi kadro ilanı kamu yararı, hizmet gerekleri ile akademik teşkilat ve işleyiş dikkate alınarak iptal edilmiştir denildi.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir