Sedat Peker 9. Video Özeti

AnalizPolitika

Written by:

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker 9’uncu videosunu yayınladı. Peker, Erdoğan’la ‘helalleşeceği’ni duyurduğu videosunu ertelediğini duyurmuştu.

”Yaşadıkça ve yaşlandıkça değil, direndikçe büyürüz.” başlıklı 9. videodan satırbaşları şöyle:

1. Muhaliflere seslendi: Ben bu kirli ilişkileri ifşa ediyorum. Siz bunların peşinden gidin ve iktidarı değiştirin. İktidar değişince her şey ortaya çıkacak. Siz bir daha kimsenin yolsuzluk yapamayacağı bir sistem kuracaksınız.

2. SS’nin sigorta şirketi (bakanlığı döneminde) yüzde 5700 büyümüş.

3. SS’ye seslendi: Bugün senin son günün. Yüce Divan’a gideceksin, yargılanıp cezayı alacaksın.

4. MOSSAD, CIA bana yardım etse sürekli yerim tespit edilemez ve yer değiştirmek zorunda kalmazdım.

5. Şu an ülkeyi yönetenler de iktidardan düştüğünde yurtdışında o ülkeden bu ülkeye kaçmak zorunda kalacaklar.

6. Kendi oğlum kızlarımı ağlattığı için ona çatal fırlattım. Size daha neler yapacağım.

7. Ben her şeyi planladım. Allah belanızı verdi. Beni öldürmeden kurtuluş yok.

8. Benim Suriye konusunda anlattıklarımdan devlet sadece sınır güvenliğini sağlayamadığı için küçük ceza alır.

9. (Akit Tv’nin haber müdürü Murat Alan saldırıya uğradıktan sonra [Alan bazı askerlere “eşek” demişti] Peker onu hastanede ziyaret etmiş ve ona Colt marka silah hediye etmiş). Murat Alan’a: Ben seni korudum şimdi bana ajan diyorsun.

10. Akit’ten Şevki Yılmaz’a: Atatürk’le ilgili görüşlerin hariç seni destekledim. Cezaevinde yatarken, sen dershane yapıp yurtdışından öğrenci getirip din eğitimi vereceksin diye sana para yolladım.

11. Ben pisliksem bu pislik organizasyonunun en altında ben varım. Belgeleriyle anlatacağım. (RTE’yi kastederek) Kendisine saygısızlık yapmadan anlatacağım.

12. Doğu Perinçek’in psikolojisi bozuk. CIA aşağı, CIA yukarı… Amerika kötü, Çin iyi…

13. Binali Yıldırım’a: Senin oğlun geri zekalı mı? Bırak o konuşsun. Adam 15 senede dolar milyarderi olmuş. Biz sadece Hollanda ayağını biliyoruz, Hollanda devleti açıkladı.

14. Beni öldürsünler diye parayla adam öldüren Arnavut, Sırp ve Rus gruplarla görüşüyorlar.

15. (Hapisteyken isteyenlere yardım etmiş. PKK suçlamasıyla hapis yatan biri yardım istemiş, ona elektronik protez bacak yaptırmış. Çok insana yardım ettiği için bilgi akışı sağlammış.)

16. Ben hapisten çıktığımda (açılım dönemini kastediyor) devletten bazı ihaleleri sadece PKK’yı destekleyen aşiret mensupları alıyordu. (“Devlet yıkılırsa oluk oluk kanlarınızı akıtacağız” açıklamasını bunun için yapmış).

17. İçişleri Bakanı’na yetki verdiler pasaportları iptal ediyor. Yasağı kaldıracak mahkemeler SS’nin adamları. Kendi yasak koyuyor, sonra o mahkemeler kaldırıyor (bu şekilde fetöcü suçlamasıyla para alındığını anlatıyor).

18. İktidar Balkanlar’da, Makedonya’da islam düşmanı ırkçılara yardım ediyor.

19. Azerbaycan’daki tüm otoyol ihalelerini “beşli çete” aldı. Azerbaycan’daki piyango işlerini Demirören aldı. Azeriler tepkili, her şeyimizi alıyorsunuz diyorlar.

20. Ben her ay 10 bin dolar yolladığım bir mv yok. Ama çok daha büyüklerini yolladıklarım var.

21. (Külünk’le telefonda görüşmüşler): Önce beni sakinleştirmeye çalıştı. Sonra beni itibarsızlaştırmaya çalışan ekiple hareket etmeye başladı.

22. AKP’nin seçim zamanlarında dağıttığı “Tarihi Beyoğlu Kurukahvecisi” markalı kahveler benim. Onlarca milyon liralık kahveyi benden bedavaya alıp seçim zamanları dağıttılar.

23. Metin Külünk, yeğeninin alacağının tahsilatı için benden yardım istedi. Ben bu işlerde adımı unutturmak istediğim için ödemeyi yapmayan kişilerle görüşmedim. 300 bin lirayı kendi cebimden Külünk’e ödedim.

24. Külünk, Almanya’daki arkadaşlar için (Osmanlı Ocakları vb. grupları kastediyor) para isterdi, onlara para gönderirdim.

25. “Pambıkören”, Doğan Medya’yı alırken Ziraat Bankası’ndan aldığı 750 milyon dolar krediyi geri ödemedi. Bu medya grubunu gerçekte Serhat ve Berat Albayrak yönetiyor.

26. İstanbul Göktürk’te şu an imara açılmaya çalışılan bir arazi var. (Sadık Soylu’ya işaret ediyor)

27. Veyis Ateş, SS’nin adamıdır. SS’nin çıktığı program arasında Ateş’i Erdal Aras (Peker’in eski sağ kolu) cepten arıyor. “Hem SS hem sen reisi tanıyorsunuz, neden söylemiyorsunuz?” diye çıkışıyor Veyis’e.

28. Veyis Ateş, gençlikten sorumlu Erdal Aras’ın yardımcısıydı. Benimle oturdu saatlerce yemek yedi, sohbet etti, beni övdü. (Sağlık Bakanlığı’nda Veyis’in akçeli işleri olmuş ama ayrıntısını vermedi. Ayrıca Veyis’e “senin kayıtlar da çıkacak” dedi.)

29. Bodrum’da Sezgin Baran Korkmaz’ın sahibi olduğu Paramount Otel’de Ankara Bölge İdare Mahkemesi Bşk. Esat Toklu (SS’nin pasaport yasaklarını talimatla kaldıran kişi), Koruma Daire Bşk. Ekrem Güler (SS’nin eski koruması ve Silivri Emn. Müd. intiharına neden olduğu iddia edilen)
29. (otelden devam) Veyis Ateş, Muğla Emniyet Müd. (Yalıkavak Marina’ya el koyma operasyonunu yapan) bir araya geliyorlar. Bu işin faturası nerede?
(Burada SBK’yı tehdit ediyor, senin şirketinin belgeleri bende, sakın yamuk yapma, onları kurtarmak için yalan söyleme diyor)

30. Koruma Dairesi sayesinde en önemli kişilerin yanına yerleştirdikleri polisler aracılığıyla bu kişiler hakkında istihbarat topluyorlar. (SS ve Ekrem Güler’e işaret ediyor). Ekrem Güler emniyetten ayrılıp İş Bankası’na sokuldu. Burada banka borçlularına operasyon düzenliyorlar.

31. İş Bankası yöneticileri hakkında fetö soruşturması yapıp bu yöneticileri esir aldılar ve istedikleri her şeyi yaptırıyorlar.

32. Rasim Ozan Kütahyalı da Paramount Otel’deki ekipten.

33. Resul Holoğlu (Emniyet Gen. Müd. Yard.) 5 Aralık’ta şu an kaçak olan iş adamı Sezgin Baran Korkmaz’ı İçişleri Bak.’na çağırdı. SBK saat sabah 10:30’da girdi gece 00:00’da çıktı. SBK’nın bir iş adamından 45 milyon dolar alacağı vardı.
33. (devam) SS, SBK’ya “senin hakkında tahkikat var, yurtdışına çık, bu alacağı da sil, RTE’nin haberi var” diyor. SBK, bundan sonra 6 Aralık’ta yurtdışına çıktı.
(Seriyi yazmaya devam ediyorum, akış tweet sayısı üst limite geldi, parça parça ekliyorum.)

34. 28 Aralık’ta operasyon yapıldı. SBK’nın karısı gözaltına alındı. 29 Aralık’ta söz konusu borcun ödeme günüydü. (SBK’yı yalan söylememesi konusunda ısrarla uyarıyor, belgeler elimde diyor.)

35. SBK’nın otelinde kalan diğer hakim, savcı hepsinin listesi elimde. Açıklayacağım.

36. Suriye’de bizim askerlerimiz şehit oluyor. Orada dönen para neden Türkiye’ye gelmiyor?

37. Beni ölümle korkutamazsınız. Ölüme kadar gideceğim.

Ek. Dekor:
– Mario Puzo kitapları: “Aile” ve “Münih’e kadar 6 Mezar”
– Zülfikar
– Açılmamış zarflar
– Dürbün (Sizi izliyorum mesajı olarak yorumlanabilir)
– Küçük bir sandık
– Her zamanki tespih.

Kaynak: Özgün Emre Koç
https://twitter.com/ozgunemrek?s=09

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir