Sedat Peker 8. Video Özeti

AnalizPolitika

Written by:

Sedat Peker, grubuna yönelik 9 Nisan’da 5 ilde düzenlenen “organize suç örgütü” operasyonu sonrası yayımlamaya başladığı videolarının 8’incisini paylaştı.

Peker, 8. videsunu “(8.BÖLÜM) Fırtınalarla Büyüyen Fidanlar Rüzgarlarla Yıkılmazlar” başlığıyla paylaştı.

Sedat Peker 8. bölüm iddialar özet akşı:

1. RTE’ye seslendi: Beni ajanlıkla itham ettin. Çevreni sarmışlar hiçbir şeyden haberin yok. Ben vatan haini değilim. Bunu en iyi sen biliyorsun. Senin hiçbir gücün yokken ben vardım. Onların hiçbiri yoktu. Sonraki videoda helalleşeceğiz.

2. Karşı taraf çok genişledi. Aklımı tatilden geri çağırdım.

3. Ben uyuşturucu ve faili meçhuller konusunda devleti suçlamaktan kaçındım. Aksine şahısların suçlarını söyledim. Devleti yargılatmaya çalışmadım. O yüzden Türkiye’ye operasyon çekiyor diyemezsiniz.

4. Herkesi gider alırız diyorsunuz. ABD’nin “Ortadoğu’nun uyuşturucu patronu” diye tanımladığı Halil Falyalı’yı neden almıyorsunuz? TR’de de yasadışı kumardan aranıyor. Ama onda kasetler var. Herkesi çekmiş o da. (Falyalı’da birilerine yönelik şantaj videoları olduğunu söylüyor)

5. Ben kaset yayımlamam, sapık mıyım ben? Ama beni boşa düşürecek şeyler yapmaya kalkarsanız kendimi de mahcup ettirmem.

6. Kutlu Adalı cinayetiyle ilgili AİHM’de açılan dava nedeniyle zaman aşımı ortadan kalkabilir, sorumlular yargılanabilir. (Kendince bir hukuki yorum yapıyor)

7. Ben zaten PKK tarafından tehdit ediliyorum. Koruma için DHKPC’nin tehdidine ihtiyacım yok. SS, koruma polislerini beni dinlesin diye yerleştirdiğini iddia ediyor ama dosyada hiçbir ifadeleri yok. Yurtdışına gitmedi dediği bu polisler 7-8 ay benimle birlikte yurtdışında kaldı.

8. Tecavüz iddialarını fetöcü polisler benden şantajla para almak için uydurdular. O polisler şu an fetöden cezaevinde.

9. Herkesi fetöcülükle itham ederek devlete olan güveni sarsıyorsunuz. (SS’nin CB olmaya çalıştığını, eylemlerinin ardında bu hedefin olduğunu iddia ediyor).

10. Habertürk’teki gazetecilere (Yanardağ ve Saymaz) sesleniyor: Adam 2,5 saat konuştu. O programı terk etmeliydiniz. Saymaz ve Yanardağ namuslu gazetecidir ama tezgaha geldiler.

11. Silivri Emn. Müd. Hakan Çalışkan, SS onu arattıktan 3 saat sonra intihar etti.

12. Çev. Şeh. Bak.’daki Erdal Kayapınar hakkında fetö soruşturması olduğu halde (belgesini yayımlamıştı) açığa alınmadı veya yeri değiştirilmedi. (Bu kişinin Sadık Soylu tarafından ihbar edildiğini, daha sonra bu dosyanın kapatılıp Kayapınar’ın esir alındığını iddia etmişti).

13. Türkiye’nin Kürtlere daha iyi davranması, onlara sahip çıkması gerekirdi. O bölge bilinçli olarak fakir bırakıldı. Aksine kalkındırılması gerekirdi.

14. Cezaevlerinde kadınlara çıplak aramalar yapıldı.
(Suriye konusuna girmek için önce Kürt ve Alevi meselesine değindi)

15. MİT tırlarından bahsederken: SP Suriye’deki Türkmenlere silah ve cephane göndermek için bir proje başlatmış. Devlet bu iş için araç sağlamış. Bu sevkiyata SADAT tarafından organize edilen başka araçlar da eklenmiş. SP’nin adıyla giden ama SP’yle ilgisi olmayan araçlarmış.

16. SADAT’ın organize ettiği bu tırlar terörist örgüt El-Nusra’ya gönderilmiş.

17. Suriye’yle milyarlarca dolarlık kaçak petrol, araç, alüminyum, bakır vb. emtia ticareti yapıldığını, bu işin organizatörünün CB İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı olduğunu söyledi.

18. Suriye ticareti için Metin Kıratlı’dan onay alındıktan sonra Ethem Sancak’ın yeğeni olan MT Grup şirketlerinden Murat Sancak ve Ramazan Öztürk’ün onayı alınması gerekiyormuş.

19. Daha sonra da El-Nusra para sorumlusu Ebu Abdurrahman devreye giriyormuş.

20. Berat Albayrak, Beylikdüzü’nde Ethem Sancak’ın yeğeni Murat Sancak’ın evinde kalıyormuş. Bu kişilere Berat’ın ekibi diyor.

21. El-Nusra gibi yapılarla yapılan bu gizli ticaretin geliri devlet kaydına girmiyormuş, adı geçen şahısların kontrolündeymiş.

22. Bakanlığı döneminden itibaren ülkedeki çoğu büyük şirket ve holdingin sigorta işleri SS’nin şirketine verilmiş.
(SS’ye yine tasma göndermesi yaptı ve konuşması boyunca yine KOM Daire Başkanı Resul Holoğlu’na işaret etti.)

23. Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti lideri Serrac’la yapılan görüşmede RTE bütün ihaleleri alacak şirketleri tek tek belirtmiş (Kendi çevresindeki şirketler). Libya’lı sermaye çevreleri buna itiraz edince Serrac o dönem istifa etmek zorunda kalmış.

24. Bu videoları önce sinirlendiği için yapmaya başlamış ama mesele artık kişisel olmaktan çıkmış. Bunlar için sabaha kadar okuyormuş. “Darağacına gitmeye hazırım” dedi.

25. (Yanlış anlamadıysam Cyrano de Bergerac’ın bir şiirine gönderme yaptı. Nereye gönderme yaptığını tam anlayamadım. Kastettiği Bergerac’ın kendi eseri mi yoksa Bergerac hakkında Edmond Rostanda tarafından yazılmış tiyatro oyunu mu bilmiyorum.)

26. Dekor: Zülfikar, pusula, dünya küresi, masada açılmamış zarflar ve arkada Mario Puzo’nun “Aile” kitabı.

Kaynak: Özgün Emre Koç

https://twitter.com/ozgunemrek?s=09

One Reply to “Sedat Peker 8. Video Özeti”

  1. Mesut dedi ki:

    Türkiye’de diplomasız ve CB lığı koltuğunu işgal etmiş bir kişi var ! Çalmaya doymuyor ! Kadın düşmanı ! Şiddet yanlısı! Baş Fetocu kendididir ! Hitlerin söylediği ayni cümleyi en son Akşener ve muhalefete gönderme yaptı! Sedat Peker’in söylediklerine inanıyoruz !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir