SAADET PARTİSİ LİDERİ KARAMOLLAOĞLU POLİTİKHANEYE KONUŞTU

AnalizPolitika

Written by:

-Temel Bey öncelikle ropörtaj için teşekkür ederiz. Nasılsınız?

Öncelikler sizlere teşekkür eder, sözlerime okuyuculara ve bütün milletimize en kalbi duygularımla selamlayarak başlamak isterim…

 

– Ekonomi nereye gidiyor? İktidar partisi ve ortaklarının dediği gibi büyüdük mü? Yoksa çok daha kötü günler mi bizi bekliyor?

Türkiye bugün ekonomik olarak çok sert bir krizin içine girmiş durumda. Biz her defasında şu gerçeği dile getirdik; Türkiye’de deniz bitti ekonomide duvara tosladılar. Bu tam manası ile bugün halimizi anlatmakta. Türkiye ekonomik olarak güya büyüyor, lakin unutulmamalı ki büyümenin bir çeşidi de lahana gibi olanıdır. Siz lahana gibi büyürsünüz ama kütleniz bir işe yaramaz.

Türkiye bugün gerçek manada ekonomik bir büyüme gerçekleştirecekse önce hakikatlerle yüzleşmek zorundadır. Bakınız Türkiye’de işsizlik rakamları ne durumda TUİK güya 3 milyon 700 bin civarına indiğini söylüyor peki gerçek ne en azından 7-8 milyon işsiz… Bugün yine aynı TUİK enflasyon düştü diyor, %12-13 civarında bir enflasyondan bahsediyor. Bu mümkün mü? Bugün çarşıya, pazara alışverişe giden bir aile pahalılıktan bir poşeti dolduramadan geri geliyor.

Rakamlarla oynamak hakikati değiştirmez, Türkiye ekonomik olarak tıkandı bu durumun böyle gitmeyeceği aşikâr. Yapılması gerekenler ise ortada Türkiye üretime dönük olmayan yatırımları durduracak, üretime yönelecek, israf ve yolsuzluğun önüne geçecek.

Eğer bugün bu adımlar atılmazsa Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik durumun iyiye gitmesi ne yazık ki mümkün değildir.

 

 

-Erken seçim olabilir mi? Ne düşünüyorsunuz? Olası bir seçime Saadet Partisi hazır mı?

Burada öncelikle şu hususu açık bir şekilde ifade etmek istiyorum; Saadet Partisi bugün Türkiye’de teşkilat disiplinini en sağlam şekilde sağlamış bir siyasi harekettir. Yarım asırlık bir tecrübeye sahiptir ve bu tecrübeyi bugün genç kuşaklara da aktarabilmektedir.

Bu sebeplerden dolayı erken bir seçim veya zamanında bir seçim olması fark etmeksizin Saadet Partisi her daim seçime hazırdır. Bu minvalde teşkilatlarımız saha çalışmalarını süratle devam ettiriyor Türkiye genelinde canhıraş bir gayret ortaya koyuyorlar.

Erken seçim ihtimali konusunun ise şu an için Türkiye’nin gündeminde olduğunu düşünmediğimi belirtmek istiyorum.

 

-Gençlere söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Türkiye’de gelinen noktada üzüntüyle söylüyorum ki gençler ciddi bir ümitsizliğin içinde. Gelecek kaygısı gençlerimizin ne yazık ki en büyük problemi ve umutsuz bir nesil var karşımızda.

Bu duruma sebep olan ise Türkiye’nin adaletten, eğitime ekonomiden, kültür ve sanata birçok konuda içinden çıkamadığı kriz ortamadır. Gençler bu durumdan muzdarip haldeler.

Bizlere düşen ise gençlerimize iyi bir gelecek hazırlamak ve Türkiye’yi yarın umut dolu nesillere teslim etmektir. Bu konuda gençlere şunu söylemek istiyorum; idealist olun, çalışın ve gayret gösterin. Geleceğin Türkiye’sini sizler inşa edeceksiniz. Ne olursa olsun gelecekten asla ümit kesilmemeli yarınlar için gayret göstermeliyiz.

Unutulmamalı ki yarınlar yorgun olanların değil gayret gösterebilenlerin olacaktır.

Politikhane ailesi olarak değerli vaktinizi ayırdığınız için teşekkürlerimizi sunarız. Çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir