Karadağ: Ülkü Uslu’ya sesleniyoruz Atatürk resmini bizlere teslim etsin biz layık olduğu yere asalım!

Politika

Written by:

Tekirdağ Aile, Çalışma ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ülkü Uslu’nun pencerenin önüne yerleştirdiği Atatürk tablosunun hemen üzerinde stor perde yer aldı. Ülkü Uslu, makamının küçük olduğunu belirterek herhangi bir art niyeti olmadığını söyledi.

Bu çirkin olay üzerine bir tepki de CHP Tekirdağ Süleymanpaşa Gençlik Kolları Başkanı Burak Karadağ’dan geldi. Başkan Karadağ’ın açıklaması ise şöyle;

”Tekirdağ Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ülkü Uslu’nun personelle aynı yeri kullanmak istemeyip makam odasına 12 bin TL’lik tuvalet yaptırarak Tekirdağ’ı gündem yapmıştı. Şimdi de kalkmış Cumhuriyet Halk Partisi ve Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün resmini makam odasında yer bulamadığı için stor perdenin altına asıyor. Sayın Uslu’nun yapmış olduğu bu saygısızlığı Süleymanpaşalı gençler olarak kınıyoruz..

Buradan Ülkü Uslu’ya sesleniyoruz Atatürk resmini bizlere teslim etsin biz layık olduğu yere asalım!

İşine geldiğinde hükümetin tüm imkanlarını belediyesinde seferber edip, algı uğruna adını mahallere verebilenler, gönüllerdeki hakettiği yerini asla değersizleştiremeyeceklerdir!”

Sözcü’de yer alan habere göre, tartışma yaratan perdeli tablo konusunda açıklamada bulunan İl Müdürü Ülkü Uslu, “Makam odam küçük, pratik bir çözüm buldum” dedi ve şunları söyledi:

“Makam odası yeterince büyük değil. Makam masam da pencerenin önüne denk gelince, ben de Atatürk tablosunu boş pencere çerçevelerinden birine yerleştirmeyi uygun buldum. Hiçbir art niyetim, başka maksadım yoktur ve olamaz da. Kimi art niyetli çevrelerin düşündüğü biri değilim ben. Atatürk’ün üzerine neden perde çekeyim ki? Art niyetli olsam, WhatsApp’taki profil fotolarımda da aynı görüntüyü paylaşmam. Oralarda aynı Atatürklü görüntüm var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir