İşte CHP Gençlik Kolları Myk Listesi

AnalizPolitika

Written by:

16 . Olağan Gençlik Kurultayı Ankara Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde gerçekleşiyor. Kurultayda genel başkanlık için Gençosman Killik ile tek adaylı olarak seçime gidiliyor.

Mevcut Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve seçilmesine kesin gözüyle bakılan Gençosman Killik’in hazırladığı listelerin herhangi bir tartışma neden olmaması için Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun bizzat talimat verdiği biliniyor.

 

“Bu bir veda konuşması olacak.” diyen Yılmaz “Ayrılık da sevdaya dahil” mısrasıyla duygularını paylaştı. CHP Gençlik Örgütleri’nin 26 Kasım 1951’de Genel Başkan İsmet İnönü önderliğinde ilk binasını açarak örgütlenmeye başladığını hatırlatan Emre Yılmaz siyaset yapmanın zorlu bir hayat olduğunu bilerek büyüdüğünü dile getirdi. CHP Gençlik Örgütleri’nin Parti’nin yan gücü değil öz gücü olduğunu dile getiren Yılmaz gençlerin CHP tarihine bıraktığı miraslara da konuşmasında yer verdi.

 

“Sizlerin sayesinde bu kürsüdeyim , sizlerin sayesinde Parti Meclis Üyesi oldum” diyen Yılmaz PM üyesi olarak gençlik örgütlerinin emrinde olacağını da sözlerini noktaladı.

İstanbul’da bulunan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Kurultay salonuna geldi.

 

“Halkın gururu Kılıçdaroğlu” sloganlarının atıldığı salonda Kemal Kılıçdaroğlu: “Az kaldı gidecekler. Giderken daha ne kadar götürebilirizin derdindeler. ” açıklamasında bulundu.

 

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarından satır başları şöyle:

 

-1 yılda her şeyi düzelteceğiz. Ankara’ya, İstanbul’a İzmir’e bakın….

 

-İnternetsiz bir ülkeyi artık düşünmek mümkün değil. Artık gençelere dünyaya öğretmen için imkan vermek zorundayız.

 

(Halkın gururu Kılıçdaroğlu’ sloganları atıldı.)

 

– Bu dediklerimi tek tek gittiğiniz yer yerde anlatacaksınız. Türkiye’nin önündeki karanlık tablonun aydınlığını anlatacaksınız.

 

TÜİK’E TALİMAT VERMİŞLER

 

-Emekliye, işçiye az kapa ödemek istiyorsunuz. TÜİK’e talimat vermişler. Verilen tablo doğru değil. Enflasyona ezdirilmeyeceğimizi anlatacaksınız.

 

-İsrafla ve yolsuzlukla mücadele yapacağımızı anlatacaksınız. İhaleleri facebook üzerinden yapıyorlar. Kamuoyu biliyor ihalenin nasıl yapıldığını…

 

-Milyonlarca genç işsizken birilerine yakın olanlar kaç yerden maaş alıyorlar. Buna izin vermeyeceğimizi her yerde anlatmanız lazım.

 

-Halkın iktidarında biz vergileri 5’li çeteye değil, bu ülkedeki işsiz gençlere harcayacağız.

 

-Türkiye’nin ekonomik bağımsızlığı tehlikededir. Faizciler ve dolarcılar Türkiye’deki vergilere ipotek koymuş durumdadır. İşçiye emekliye değil, nereye gidiyor bu paralar?

“TÜRKİYE’NİN EKONOMİK BAĞIMSIZLIĞI TEHLİKEDEDİR”

 

-Türkiye’nin ekonomik bağımsızlığı tehlikededir. Faizciler ve dolarcılar Türkiye’deki vergilere ipotek koymuş durumdadır. İşçiye emekliye değil, nereye gidiyor bu paralar?

 

-Verginin her kuruşunun nereye gittiğini soracaksınız ve bizden yanıtını alacaksınız. Maliyetini bilmediğimiz paralar, uçmadığımız hava yollarına ödediğimiz paraları devletleştireceğiz. Avro ile dolar ile ödediğimiz paralara son vereceğiz.

 

-Nasıl oluyor da TC’de Türk lirası ikinci sınıf para değeri görüyor. Anlatacaksınız bunları da….

 

-Atama bekleyen öğretmenlerin sorununu çözeceğiz. İlk bir haftada 138 bin öğretmenin atamasını yapacağız. Yoksulluğu idare edenlere değil bitirenlere oy vereceksiniz. Her çocuğun karnı doyacak her evde huzur ve barış olacak.

 

-Çiftçinin aldıkları faizleri bir haftada içinde sileceğiz. Bu ne demek Sosyal devlet devrede demek. Biz 5’li çeteden alacağız buraya vereceğiz.

 

-Halkın iktidarında Süleyman Şah tÜrbesine bayrağımız çekilecek. Bedeli ne olursa olsun.

 

YABANCI ASKER

 

-Yabancı asker neden gelip bizim teröristlerle mücadele etsin. Onların amacı başkadır. Bunu hepinizin bilmesi lazım.

 

-Türkiye’nin çözülmeyen hiçbir sorunu yok. Akılla, bilimle hepsi çözülür. Bize oy versin ya da vermesin biz ona bakacağız. Sorununu çözeceğiz.

 

-Her gittiğiniz yerde çözümü anlatacaksınız. ‘Parayı nereden bulacaksınız?’ diyorlar. Paranın nereye harcanacağı bir siyasi tercihtir. Bunu belirleyen bütçedir. Neden yana kullanacağız orada yazar.

 

-Az kaldı gidecekler. ‘Giderken daha ne kadar götürebilirizin derdindeler. O yüzden çağrı yaptım. ‘Kanunsuz işlerin altına imza atmayın’ diye. O insanları bürokraside tutmayacağım bilin. Geliyor gelmek de olan.

 

Gençlik Kolları Genel Başkan Adayı Gençosman Killik’in başkan adayı olduğu Myk Listesi işe şu şekilde:

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir