İLGEZDİ: 72 yaşındaki amca 480 lira ile nasıl geçinsin?

Analiz

Written by:

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, yaşanan ekonomik krizin etkilerinin her geçen gün daha da ağır hissedildiğini ifade ederek, “Bakın, İzmir’den bir mektup aldım; vatandaş feryat ediyor: ‘72 yaşındayım. Akciğer, kalp, tansiyon hastasıyım. Yapı kayıt belgem olmadığı için evimde su, elektrik yoktu; kredi çekmek zorunda kaldım. Banka, emekli maaşımdan her ay 1.700 lira kesiyor. Kalan 480 liraya nasıl geçineceğim? Beni bu duruma düşürenler utansın.’ Vatandaş artık yeter diyor” açıklamasını yaptı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, TBMM Genel Kurulunda konuşarak, iktidarın uçuyor dediği ekonominin faturasının giderek ağırlaştığını ortaya koyarak, “Sarayın ekonomi yönetimi felaketle sonuçlandı, ayağını yerden kestiğiniz vatandaşın borcu gırtlağa dayandı, iflaslar arttı, icralar patladı, emeklisi, emekçisi, genci, yaşlısı, mağdur olmayanı kalmadı” dedi.

Yurttaşların yaşadıkları sıkıntıları sık sık telefonla, mektupla, e-posta ile kendisine ilettiklerini kaydeden CHP’li Akkuş İlgezdi, “72 yaşındaki bir amca mektup yazıp lütfen bunu Meclis’te oku diyor, geçinemiyorum, sesimizi duyur diyor. Aylık 480 lirayla nasıl geçineyim diyor ve en acısı ‘Beni bu duruma düşürenler utansın’ diyerek mektubunu bitiriyor” diye konuştu.

YENİ BİR ACI REÇETE DAYATIRSANIZ, ALTINDA KALIRSINIZ

Yaşanan ekonomik darboğaz nedeniyle vatandaşın “Artık yeter!” dediğinin altını çizen Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi iktidarı uyararak, “Yoksulluğu ve açlığı reva gören, sefaleti daha da büyüten yeni bir acı reçete dayatırsanız, altında kalırsınız. Yoksulluğu yenmenin, işsizliği bitirmenin tek yolu sosyal devleti yeniden inşa etmek, bunun da ilk adımı kamu yararını gözeten halk bütçesidir. Halkını düşünmeyenlerin yeri de tarihin tozlu sayfalarıdır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir