CHP’Lİ AYTEKİN: 98 YILDIR İLK GÜNKÜ KADAR ONURLUYUZ!

AnalizPolitika

Written by:

CHP Balıkesir Milletvekili ve İçişleri Komisyonu Üyesi Ensar Aytekin, 30 Ağustos zaferinin yıldönümünde mesaj yayınladı. “98 yıldır ilk günkü kadar onurluyuz” diyen Aytekin şunları söyledi:

“98 yıldır göğsümüz bir ulus olarak hep birlikte kabarıyor. Emperyalizme verilen dersin en büyüğü olan 30 Ağustos zaferi aradan geçen neredeyse bir asıra rağmen ders çıkarmamızı sağlamaktadır. Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde yakılan bağımsızlık ateşi, sadece Türkiye’nin değil; bir coğrafyanın da kaderini değiştirmiştir. Mandacılığı reddeden ve bağımsızlık uğruna canını siper eden cesarete bir kez daha selam olsun!

Bilinmelidir ki bu zafer gününe gölge düşürmek için çabalayanlar nafile uğraşlar içerisindedir. 30 Ağustos’un ışığı 98 yıl sonra dahi tüm karanlığı aydınlatmaya yeterlidir.

Bu vesileyle aziz şehitlerimizi rahmetle, Cumhuriyeti bizlere armağan eden kahramanları minnetle ve elbette Ulu Önderi saygıyla anıyorum. Kuvay-i Milliyenin ve Kurtuluşun şehri Balıkesirimizin değerli vatandaşlarını bu tarihi günde selamlıyorum. Bilinmelidir ki “ne ondan vazgeçeriz ne de onun eserlerinden!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir