EMEP: YÖNETEMİYORSUNUZ ÖLÜYOR TÜKENİYORUZ

AnalizPolitika

Written by:

Emek Partisi Balıkesir İl Başkanı Cemil TOSUNOĞLU MHP Genel Başkanı Devlet BAHÇELİ’nin twitter hesabından TTB’ye ilişkin yapmış olduğu açıklamayı değerlendirdi. TOASUNOĞLU açıklamasında; “Yedi aydır bilim insanlarının uyarılarını, bilim kurulunun önerilerini kulak ardı eden, korona virüsle mücadeleyi maske, mesafe ve hijyenle sınırlayıp ekonominin çarkları dönsün diye “normal” ilan eden iktidar ve ortağı suçlu bulma telaşında.” İfadelerini kullandı.

Emek Partisi Balıkesir İl Örgütü adına yazılı açıklamada bulunan TOSUNOĞLU; “Devlet Bahçeli twitter hesabından yaptığı açıklamada salgınla mücadelenin en ön cephesinde mücadele eden hekimlerin örgütünü hedef aldı.

Yedi aydır bilim insanlarının uyarılarını, bilim kurulunun önerilerini kulak ardı eden, korona virüsle mücadeleyi maske, mesafe ve hijyenle sınırlayıp ekonominin çarkları dönsün diye “normal” ilan eden iktidar ve ortağı suçlu bulma telaşında. Vaka sayıları ve ölümlerin artması karşısında sorumluluğu halka yıkmaya çalışmak yetmedi, TTB hedefe konulmak isteniyor.

Bugüne kadar 30 binden fazla sağlık emekçisi enfekte olmuş, 52 sağlık emekçisi hayatını kaybetmiş, beylerin umurunda değil.

Yedi aydır başka önlemler alınmadığı gibi sağlık emekçilerinin taleplerini karşılamak için de hiçbir şey yapılmadı. Hayatlarının ve ailelerinin risk altında olması da uzun saatler çalışmaktan virüse daha dayanıksız hale gelmeleri de umurlarında olmadı.

Çünkü kendileri, bürokratları, aileleri, çevreleri keyfe keder istedikleri zaman ve istedikleri kadar test olabiliyorlar, korunaklı mekanlarından halka mesafe dersi veriyorlar.

Gelinen yerde salgının kontrol dışına çıktığı açıkça görülüyor, açıklanan test, hasta, ölüm sayıları kimseye inandırıcı gelmiyor.

Evet, “Yönetemiyorsunuz, ölüyor, tükeniyoruz”
Bu sadece hekimlerin, sağlık emekçilerinin duygusu, düşüncesi değildir. Bu halktaki duygudur. Bu duygu fabrikalarda, işyerlerinde çalışanların duygusudur. Teste, filyasyon ekibine, ilaca, ambulansa ulaşamayanların, geç ulaşanların duygusudur. TTB bu duyguya tercüman olmuştur.
TTB’nin bir hekim örgütü olarak başta üyelerinin, sağlık emekçilerinin ve halkın sağlığına sahip çıkmasından daha doğal bir şey olamaz. Sağlık emekçilerinin, hekimlerin ölümüne dikkat çekmek, gerekli önlemlerin alınmasını istemek için siyah kurdele takmasını bile “haince bir tertip” olarak nitelendirmek için izan duygusunun tamamen yitirilmiş olması gerekir. Aynı zamanda her türlü baskının daha da arttırılacağının Devlet Bahçeli ağzından itirafıdır. Barolara yaptıkları müdahaleye TTB ile devam etme isteğindeki iktidarın kar küreyiciliği Bahçeli’ye düşmüştür.

TTB’nin kapatılmasının ifade dahi edilmesi, yöneticilerinin görevlerini ve sorumluluklarını yerine getirdikleri için soruşturmayla tehdit edilmeleri kabul edilemez. Pandemiyle mücadelede hekimlere hak ettikleri değeri göstermeyip örgütlerini kapatmaktan söz edenleri ne hekimler ne sağlık emekçileri ne de halkımız unutmayacaktır” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir