CHP’li gençler Tugay Adak’a ses oldu ”BIÇAK KEMİKTE!”

Politika

Written by:

CHP Kartepe Belediye Meclis Üyesi ve Önceki Dönem Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyesi Tugay Adak’ın maddi sıkıntılarından dolayı intiharı sonrası Tugay’a ses olmak için CHP Kocaeli Gençlik Kollarının bugün gerçekleştirdiği basın açıklamasına 200 civarında parti üyesi ve vatandaşlar katıldı. Gençler ” Bıçak Kemikte!” sloganları ile üzüntülerini dile getirdi.

CHP Kartepe Belediye Meclis Üyesi Tugay Adak’ın intiharı sonrası gelen tepki ve istifalar dinmek bilmezken bugün CHP’li gençler, Kocaeli İl binasında “Tugay’a ses oluyoruz” sloganıyla basın açıklaması düzenledi. CHP Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Yılmaz ve Türkiye’nin çeşitli illerinden gençler de basın açıklamasında il binası önünde bulundu.

Parti için bedeller ödeyen arkadaşlarının bu sona itilmesi nedeniyle oldukça öfkeli olan CHP’li gençler bugün il binası önünde toplanarak açıklama yaptılar. Açıklamaya CHP Kocaeli İl Başkanı Harun Yıldızlı, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Zeki Karakadılar eski yöneticileri ve İlçe başkanları katıldı. Açıklamada Adak’ın ağzından mektup yazan CHP’li gençler şu ifadeleri kullandı: “Ben Tugay Adak!

Hikayemi hepiniz öğrendiniz. 2014 yılında partimin bayrağını asarken 21 yaşında bir gözümü kaybettim.

“SÖZ VERENLER SÖZLERİNİ YEDİLER”

Mağduriyetimden kendime bir kazanç sağlama yoluna hiç gitmedim, bana verilen ve tutulmayan hiçbir sözü kendime dert edinmedim, kimseye sözünü tutmadı diye bir tepki de göstermedim. Sizin anlayacağınız söz verenler sözlerini yediler; lakin ben onurumu hiçe sayıp kimseden medet dilenmedim. Kendi çabamla ekmek paramı kazandım, partimden emeğimi esirgemedim. Ben partimi, partili arkadaşlarımı herkesten çok sevdim. Partim ve arkadaşlarım değil; ama makam sahipleri beni gönüllerine sığdıramadı.

“TORPİLİM OLMADIĞI İÇİN KENDİME YER BULAMADIM”

Beni ve milyonlarca genci Fetullahçı sınav sistemine mahkum eden bu düzene rağmen üniversiteyi kazandım. Maalesef malum hayat şartları orada da karşıma çıktı ve okulumu bitiremedim. AKP’nin liyakatı, beceriyi yok saydığı memurluk sisteminde milyonlarca genç gibi benim de torpilim olmadığı için kendime yer bulamadım.

“BÜYÜKLERİM SAHİPSİZ BIRAKTI”

Belki hata bendeydi belki babam ensesi kalın biri değildi. Halbuki bir günde memur olup liyakat sahibi olanların ülkesinde ben liyakatsiz kaldım. Ne zaman her şey çok güzel olacak desem beni AKP’nin çürümüş düzeninde partili büyüklerim sahipsiz bıraktı. Kısacası biz yerimizde kaldık.

“BENİ BİR YERE SIĞDIRAMADINIZ”

Birileri üstümüze basıp yükseldi. Biz, sizi rüyanızda dahi görseniz inanamayacağınız makamlara sığdırdık da siz beni ve kardeşlerimi bir yere sığdıramadınız. Oysa ben 28 yıllık yaşamıma; Gezi eylemleri, adalet yürüyüşü, referanduma hayır gibi onlarca direniş sığdırdım. Partim için yaptığım hiçbir şey için en ufak bir pişmanlığım yoktur!

“ANNEME SÖYLEYİN BENİ AFFETSİN”

Ama içimin yandığı iki konu vardır
Partim zora düşmesin diye anneme belediyede işe girdim diye yalan söyledim. Kardeşlerim makul bir dille anneme söyleyin beni affetsin. Kardeşlerime hakkım helal olsun. Ben 28 yılda hepinizi yüreğime sığdırdım; ama asfaltta yatan bedenimi bir yoğun bakım ünitesine sığdıramayan parti büyüklerine
hakkım bir yana selamın bile yoktur!

“KOLTUKLAR SİZİN OLSUN”

Ve artık ben yokum! Partisi için gözünü kaybeden Tugay artık canını da kaybetti. Şimdi gönül rahatlığıyla sizin olsun koltuklar, o kırmızı plakalar, o plazalar.. Gençler sayesinde kazanılan o parti meclisi koltukları, il Başkanlığı koltukları sizin olsun. İmkanlar sizin olsun… Vaatler, yalan rüzgarları sizin. Ama bu son olsun! Kimsenin sonu benim gibi olmasın, ders olsun herkese!

“EL VERELİM BİRBİRİMİZE”

Hiçbir genç arkadaşım benim yaşadığım buhranları yaşayıp, içinden çıkılmaz girdaplara girmesin. El verin birbirinize, el verelim birbirimize.. Kartepe’de sıcak bir toprağın koynunda yatan ve sizi herkesten çok seven, kardeşiniz, yol arkadaşınız Tugay..”

 

Tugay’ın ” Hangi günahım için güzel günleri çok gördünüz” yazılı fotoğrafı il başkanlığı binasına asıldı..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir