CHP Çalışma Bürosuna taşlı saldırı!

Politika

Written by:

CHP Karesi İlçe Başkanlığı’nın Sakarya Mahallesi Çalışma Bürosuna gece saatlerinde taşlarla saldırı yapıldı. Çalışma bürosun camları kırıldı. Aynı büroya daha önce de bir saldırı yapıldığı biliniyor. 

 

CHP Karesi İlçe Başkanlığı’nın sosyal medya hesabından ilçe iletişim bürosuna yapılan saldırıyla ilgili açıklaması şöyle:

CHP Karesi İlçe Başkanlığı 2. Sakarya Mahallesi Çalışma Büromuzda kısa bir süre içerisinde ikinci alçak saldırıyı yaşadık. Önceki gece sokağa çıkma yasağının olduğu 23.42 saatlerinde yapılan saldırı hakkında İlçe başkanımız Dilek Yalçın şikayetçi oldu. Gerçekleşen saldırı ile ilgili yapılan araştırma sonucunda sabıkası bulunan bir şahıs hakkında soruşturma başlatıldı. Tüm bu süreç ile yakından ilgilenen Emniyet teşkilatımıza teşekkür ediyoruz. Pandemi döneminde dahi aktif olarak çalışan 2. Sakarya Mahallesindeki çalışma Büromuzda öğrenciler tablet, İnternet ve kitaplar sayesinde uzaktan eğitime rahat bir şekilde erişebiliyorlardı. İlçe örgütü olarak eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için önemli adımlar attık. Pandemi sürecinde işsiz kalan vatandaşlarımızın her zaman yanında olduk. Sosyal çalışmalar ışığında önemli bir yer edinen Çalışma Büromuza bu süreçte yapılan saldırılar da oldukça düşündürücü. CHP Karesi İlçe Örgütü olarak saldırıyı yapan ahlaksızlara gereken cezanın verilmesini arzu ediyoruz. Ne yaparsanız yapın CHP’yi Sakarya Mahallesinde daha da görünür kılacağız. Çalışmalarımız ile çocuklarımızın, kadınlarımızın, pandemi döneminde işsiz kalan vatandaşlarımızın her zaman yanında olacağız. Bu saldırılarınız bizi asla yıldıramaz. Güçlenerek geliyoruz.

Çok sayıda partili ve Balıkesir’li ise olayı sosyal medyada kınadı.

Olay gecesi fotoğrafları ise şöyle;

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir