CHP BAYRAKTAR’IN AÇIKLAMALARI SONRASI 17-25 ARALIK RÜŞVET VE YOLSUZLUK SKANDALININ ARAŞTIRILMASI İÇİN TBMM ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMASINI TALEP ETTİ

Politika

Written by:

CHP BAYRAKTAR’IN AÇIKLAMALARI SONRASI 17-25 ARALIK RÜŞVET VE YOLSUZLUK SKANDALININ ARAŞTIRILMASI İÇİN TBMM ARAŞTIRMA KOMİSYONU KURULMASINI TALEP ETTİ

 

 

 

CHP Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, TBMM Başkanlığı’na Sunduğu Araştırma Önergesi ile 17-25 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonlarının Araştırılması İçin Bir Komisyon Kurulmasını Talep Etti.

 

 

 

Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, geçtiğimiz günlerde eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın bir radyo programındaki açıklamalarını tekrar meclis gündemine getirdi.

 

Konu ile ilgili Hakverdi; “Geçtiğimiz hafta bir radyo programında konuşan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, 17-25 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonları ile ilgili “Dosyam var, dosyada ne varsa kabul ediyorum, benim suçum. Telefondaki konuşmalar bana aittir, tapeler bana aittir, renkli çekilen kameralar, teknik takiptekilerin hepsi bana aittir. Devletin düzelmesi için hakikaten, Allah’tan korkan, vatanını ve milletini seven, üretim yapan, katma değeri yüksek mal üreten insanların bir yerlere gelmesi lazım. Benim şimdi tuzum kuru. Özel sektördeyim. Beni şimdi attılar. ‘Reis’, sayın cumhurbaşkanım beni hırsız çuvalının içine koydu ve attı” ifadelerini kullanmıştı. Ne yazık ki Cumhuriyet tarihinin en büyük rüşvet ve yolsuzluk soruşturması olarak da bilinen 17-25 Aralık soruşturmalarının üzerine gidilmemiş, dosyaların üzeri örtülmüş ve adeta gündemden düşürmek için AKP iktidarı tarafından her yol denenmiştir.” dedi.

 

 

 

Rüşvetin ve Yolsuzluğun Üzerine Gidemeyenler, Sorumlularını Adalete Teslim Etmeyenler, O Çarkın Bir Parçasıdır.

 

 

 

Hakverdi, “Ülkemizin bu tarz ilişkilerle anılması, tüm vatandaşlarımıza zarar vermekle birlikte; Türkiye Cumhuriyeti’ni dünya kamuoyunun gözünde küçük düşürmektedir. Dönemin paydaşlarından biri olan Bayraktar’ın itiraf niteliğindeki açıklamaları, bu konunun üzerine giderek suçlulara hak ettiği cezaların verilmesi adına tarihi bir fırsattır. 17-25 Aralık sürecinin yeniden araştırılması TBMM’de görev yapan tüm milletvekillerinin omzuna yüklenmiş bir görevdir.” ifadelerini kullandı.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir