Balıkesir Üniversitesi’nden Ensar Vakfı için adrese teslim alım ilanı!

AnalizPolitika

Written by:

Yurdun farklı üniversitelerinde torpil ve isme özel kadro ilanlarına dair iddialar gelmeye devam ediyor. Bu kez adres Balıkesir Üniversitesi. Muhasebe ve vergi bölümüne öğretim görevlisi alımı için verilen ilanda, “İktisat lisans mezunu, Liderlik ve Küresel Girişimcilik alanında tezli yüksek lisans” şartı yer aldı. Bu kriteri karşılayanın ise Balıkesir AKP il Yönetim Kurulu Üyesi ve Ensar Vakfı Yurdu Müdürü Hüseyin Murat Uysal’ın olduğu ortaya çıktı…

 

Sözcü’den Halil Ataş’ın haberine göre; Balıkesir Üniversitesi Rektörlüğü, Bigadiç MYO’nun muhasebe ve vergi bölümüne “İktisat lisans mezunu olup Liderlik ve Küresel Girişimcilik alanında tezli yüksek lisans yapmış ve Yükseköğretim Kurumlarında ders verme tecrübesine sahip” öğretim görevlisi almak için ilan verdi.

 

İlandaki adrese teslim şartlar dikkat çekti.

 

Akademik personel alımı ilanına 59.86 lisans puanı ile başvuran Şeyma E., değerlendirmede elenirken, 59.63 lisans puanı ile başvuran Balıkesir AKP il Yönetim Kurulu Üyesi ve Ensar Vakfı Yurdu Müdürü Hüseyin Murat Uysal’ın kriterlere uyduğu ortaya çıktı.

 

Uysal’ın Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde 2018-2020 yılında ‘Yüksek Lisans (Master) -Liderlik ve Küresel Girişimcilik’ alanında yüksel lisans yaptığı öğrenildi.

 

Öte yandan öğretim görevlisi alımı sınavı 13 Eylül’de yapılacak.

Haber: https://www.zanka.com.tr/21954/balikesir-universitesinden-ensar-vakfi-yurt-muduru-icin-adrese-teslim-alim-ilani

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir