Balıkesir TİP: “Şahin’in yaptığı paylaşım bir utanmazlık örneğidir”

AnalizPolitika

Written by:

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi AKP Grup Sözcüsü Mehmet Birol Şahin, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nde sosyal medyadan, 8 martının işaretli olduğu bir fotoğraf paylaşarak, “Saygıdeğer Hanımefendiler, 8 Martınızı tebrik ediyor, sağlık mutluluk ve başarı diliyoruz…” yorumunda bulunmuştu. Bu paylaşım üzerine Türkiye İşçi Partisi Balıkesir İl Örgütü bir metin yayınladı.

KAMUOYUNA

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin AKP’li meclis üyesi Mehmet Birol Şahin’in 8 Mart dolayısıyla sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım bir ibret vesikası ve utanmazlık örneğidir.

 

Kadınların her gün şiddete ve tecavüze uğradığı, her gün daha fazla öldürüldüğü Türkiye’de, bu utanmazlık örneğini iktidar partisinin bir mensubunun sergilemesine şaşırmadık. Zira kadınlar açısından giderek daha katlanılmaz hale gelen bu manzaranın başlıca sebebi kadına şiddeti cesaretlendiren AKP iktidarının uygulamalarıdır.

 

Aynı AKP iktidarı Türkiye’nin dört bir yanında şiddete ve ayrımcılığa karşı sokaklara çıkan kadınlara acımasızca saldırırken, onun Balıkesir’deki temsilcilerinden birinin 8 Mart’ın anlamını kavramasını elbette beklemiyoruz.

 

Öte yandan, kadınların canları pahasına kazandıkları Emekçi Kadınlar Günü’nü sekiz adet martı fotoğrafıyla sulandırmak dünyanın gelmiş geçmiş bütün Mehmet Birol Şahin beyinlilerinin haddini aşar. 8 Mart, emekçi kadınların canları pahasına yaratılmış bir tarihtir ve büyük insanlığın hafızasından asla silinmeyecektir.

 

Türkiye İşçi Partisi, işçilere, emekçilere, kadınlara, gençlere, ezilen tüm kesimlere AKP iktidarından yönelen küstahça saldırıların hesabını sormakta kararlıdır.

 

AKP’li Büyükşehir Belediyesi meclis üyesi Mehmet Birol Şahin’i ve Türkiye’nin dört yanında kadınların gösterilerine saldıran iktidarı kınıyor, Balıkesir halkını bu zihniyete karşı hep beraber mücadele etmeye çağırıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir