Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin ve 7 belediye meclis üyesi CHP’ye katıldı. Rozeti Kılıçdaroğlu taktı.

Politika

Written by:

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi Belediye Başkanı ve 7 belediye meclis üyesi CHP’ye katıldı

 

Balıkesir’in Ayvalık ilçesi bağımsız Belediye Başkanı Mesut Ergin ve 7 belediye meclis üyesi CHP’ye katıldı. Ergin ve 7 belediye meclis üyesinin rozetlerini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu grup toplantısı konuşması öncesinde taktı.

Başkan Ergin ile birlikte Demokrat Partili yedi meclis üyesi; Ali Jale, Ethem Vardı, Hüseyin Ergin, Merih Arslan, Özge Toygar, Semih Varol ve Tülay Çankaya’ya da CHP rozeti takıldı.

 

Mesut Ergin kimdir?

Mesut Ergin, 1969 yılında Ayvalık’ta doğdu. İlk ve orta öğrenimini Ayvalık’ta yapıp, lise eğitimimi Balıkesir’de tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olup, ekonomist olarak lisans diplomasını aldı. Bir süre İngiltere’de dil eğitimi aldıktan sonra Türkiye’ye dönüp 2009 yılına değin özel sektörde yönetici olarak çalıştı. 2009-2014 yılları arasında Büyükşehir Yasası ile kapatılan Ayvalık Küçükköy Beldesi’nin son belediye başkanı olarak görev yaptı. 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde CHP’den aday gösterilmeyince Demokrat Parti’den aday oldu. Demokrat Parti Ayvalık Belediye Başkanı olarak seçildi. Sonrasında istifa edip bağımsız belediye başkanı olmuştur. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir