Akbank’tan yeni açıklama: Akbank uygulaması çöktü mü, neden açılmıyor? Ne zaman düzelecek?

Analiz

Written by:

Akbank müşterileri 06.07.2021 tarihinden bu yana “Akbank uygulaması çöktü mü, neden açılmıyor? Akbank mobil ve internet bankacılığı ne zaman düzelecek? ” sorularına yanıt bulmaya çalışıyor.

Kesintiler sırasında Akbank’ın mobil ve internet bankacılığı başta olmak üzere, ATM hizmetlerinde de sorun yaşayan müşteriler, banka tarafından yapılan açıklamalarını yakından takip ediyor. Akbank yetkilileri sosyal medya ve internet adresinden çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulunuyor. İşte Akbank erişim sorununda son durum ve bankadan yapılan açıklamalar…

 

Akbank kullanıcıları 06. 07.2021 tarihinden bu yana mobil ve internet uygulamasına erişim problemi yaşıyor. Akbank, erişim sorunuyla ilgili sorulara ve siber saldırı iddialarına resmi sosyal hesabından yanıt verdi. Söz konusu iddialar ardından Akbank resmi sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı.

 

Erişim sorununun düzeltilmesi için harekete geçtikleri bilgisini paylaşan Akbank yetkilileri Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Sistemlerimizde yavaşlama ve kesintiler yaşanmaktadır. İlgili birimlerimiz konuyla ilgili çalışmaktadır. Müşterilerimizin gösterdiği anlayış için teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

 

 

Siber saldırı iddialarıyla ilgili de ikinci bir açıklamada bulunan Akbank, “Bugün bankamız sistemlerinde yaşanan yavaşlama ve kesintilerin siber saldırı nedeniyle olduğuna dair kamuoyuna yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Bankamızda hiçbir güvenlik sorunu bulunmamaktadır. Problemin giderilmesi için ilgili birimlerimiz çalışmaktadır. Gösterdiğiniz anlayış için teşekkür ederiz.” cümleleriyle siber saldırı iddialarını da yalanladı.

 

6 Temmuz tarihinde başlayan mobil bankacılık erişim sorunu, 7 Temmuz sabah saatlerinde de devam ediyor.

 

Akbank resmi adresini açan kullanıcılar, “06.07.2021 tarihinde başlayan ve devam eden bankamız ana bilgisayarındaki teknik sorundan kaynaklanan kesintiler ile ilgili olarak;

 

Ekstre ödemesi 06.07.2021 tarihinde olan kredi kartları müşterilerimizin son ödeme tarihi bankamız tarafından bir gün ötelenmiştir.

 

Kredi vadesi veya taksit tarihi 06.07.2021 olan ticari krediler ve tüketici kredileri için o gün faiz işletilmeyecektir/işleyen faiz geri ödenecektir.

 

Müşterilerimize ekstre, kredi ve taksit ödemeleriyle ilgili herhangi bir gecikme faizi yansıtılmayacaktır.

 

Müşterilerimizin ekstre ötelemeleri, kredi vadesi ve taksit ödemeleriyle ilgili ek bir işlem yapmasına gerek bulunmamaktadır.

 

Gelişmelere paralel olarak ilave önlemler alınacaktır.” ifadesiyle karşılaşıyor.

 

Akbank sosyal medya hesabından gelişmeleri paylaşmaya devam ediyor. Son olarak yeni bir açıklama yapan Akbank yetkilileri “Hizmetlerimizdeki kesintileri gidermek için yoğun çalışmalarımızı teknoloji iş ortaklarımızla beraber aralıksız sürdürüyoruz. Sistemlerimizi önümüzdeki saatlerde kademeli olarak devreye almayı hedefliyoruz. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Süreçten etkilenen başta müşterimiz olmak üzere tüm paydaşlarımızdan özür dileriz.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir