97. YILIMIZ KUTLU OLSUN

AnalizPolitika

Written by:

 

Kurtuluş Savaşı’nı yöneten ve Cumhuriyeti Kur’an Parti olma özelliğini taşıyan Cumhuriyet Halk Partimizin bugün 97. Kuruluş yılını kutluyoruz.

Partimiz aynı zamanda ülkemizde Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurucu ve ilk genel başkan olmasının onurunu taşıyan en köklü ve en demokratik tek partidir.

 

Bugün ülkemizde yaşanan tüm hukuksuzluklara ve adaletsizliklere rağmen Cumhuriyet Halk Partimiz daima hukukun üstünlüğünü, temsilde adaleti savunmuş, laik ve demokratik cumhuriyetin güvencesi olmuş ve olmaya devam edecektir.

 

Tarihi boyunca ülkemizin ve halkımızın aydınlanmasında yol gösterici olan Partimiz bu kararlı duruşundan ve tavrından asla ödün vermeyecektir.

 

 Ne yazık ki 18 yıllık AKP iktidarı ya Cumhuriyetin kazanımlarının ve devrimlerinin bir bir içini boşaltıyor ya da yok ediyor.

 

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi sayesinde Meclisin yasa yapma yetkisi kısıtlandığı için Cumhurbaşkanı kanun hükmünde kararnamelerle ülkeyi yönetiyor.

 

Kanun hükmünde kararnamelerle ülkeyi yönetme çabaları ülkemizi ekonomik iflasın eşiğine getirmiştir. Işsizlik ve yoksulluk günden güne artmış, geçim sıkıntısı dayanılmaz bir hal almıştır. Bu nedenle boşanmalar artmış, aile içi kavgalar ve şiddetin önü alınamaz olmuştur.

 

Dış politikada tam bir kargaşa hakimdir. Başta AB ülkeleri olmak üzere tüm komşularımızla kavga halindeyiz. Ülkemiz rotasını şaşırmış bir gemi gibidir. Nereye çarpacağı nerde duracağı belli değildir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu karanlık ve kötü gidişi durdurmak dün olduğu gibi bugün de Partimizin temel görevidir. Kurtuluştan ve kuruluştan aldığımız güç ve inançla bu görevi yerine getireceğimizden de kimsenin şüphe etmemesini istiyorum.

 

Yapılacak ilk seçimde Partimiz iktidara gelecek kuruluş felsefesine sahip çıkarak parlamenter demokrasiyi yeniden kuracak, ülkemizi ve ulusumuzu esenliğe kavuşturacağız.

 

Bu vesileyle Partimizin 97. Kuruluş yıldönümünü kutluyor, başta kurucu Genel Başkanımız M. K. ATATÜRK olmak üzere Partimize emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.

 Mehmet Tüm

CHP 25&26.Dönem Balıkesir Milletvekili

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir