3 CHP Milletvekili partisinden istifa etti

Politika

Written by:

CHP’li Mehmet Ali Çelebi, Hüseyin Avni Aksoy ve Özcan Özel parti üyeliğinden istifa ettiğini açıkladı.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen Çelebi şunları söyledi:

“Anadilde eğitim tartışmalarına net tavır koyamayan, ayrıştıran ve bölen siyasete tepki koyamayan CHP’ye geldik. AKP çökmüş, halen umut olamayan bir CHP’ye geldik. Hem Ahmet Altan hem Çelebi olmaz. Hem PKK’ya terör örgütü diyemeyenler hem Çelebi olmaz. Silivri’de teslim olmamıştım şimdi de teslim olmuyorum. Atatürk için boynumu kaldırıyorum. Bize halkın Çelebi’si olmak yeter. Tarafım 29 Ekim ruhudur 10 Aralık zihniyeti gibi değil. Sönerek yok olmayacağım. Yanıyorum o halde varım. Mesele Atatürk devrimlerini yaşatmaksa bu bir elveda değildir. Bu anlamda ayrılık yoktur. Doğruların yolcuları mutlaka buluşacaktır. Partimden istifa ediyorum. dedi.

İstifa eden Özcan Özel’in açıklaması şöyle:

Önerilerimize hiçbir yanıt gelmemesiyle birlikte bu açıklamaları yapma zararuriyeti doğmuştur.

Sözlerimi Hacı Beştaş Veli’nin eline diline beline sahip çık sözleriyle bitirmek istiyorum.

Tüm çabam Atatürk’ün çizdiği yolda yürümek olacaktır. Ciddi bir uyarı fişeği olacağını düşünerek partimizden istifa ediyorum.

“CHP’li Çelebi, Aksoy ve Özel istifa ettiklerini duyurdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, kendisine 10 Aralık 2020 tarihinde parti yönetimiyle ilgili eleştiri mektubu gönderen CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel ile TBMM’deki odasında görüşmüştü.

Mehmet Ali Çelebi, görüşmenin ardından, “İstifa edecek misiniz” sorusuna “Hayır” demişti.

CHP’de bir süredir parti politikalarından rahatsızlıklarını dile getiren üç milletvekilinin istifa ederek Muharrem İnce’nin Memleket Hareketi’ne katılacağı iddia ediliyordu.

One Reply to “3 CHP Milletvekili partisinden istifa etti”

  1. Bülent Birgül dedi ki:

    Tarihte Ali Kemal ler hep vardı var olacaktır da.Bu günün A. Kemalide eniştem dir. Onun için mücadelemin hakkı bende saklıdır. Silivride olan kardeşin o dönem hep yanındaydık, ülke yanarken bunu yapanlarıda unutmayız. O kütüğe çaktığı çivi in hakkını veremeyen bir kardeş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir